Zwiedzanie Krakowa łatwiejsze dla osób z niepełnosprawnościami

Jak informuje portal www.krakow.pl zwiedzanie naszego pięknego miasta stało się dostępniejsze dla osób z niepełnosprawnościami. Działa oficjalna aplikacja Miasta Krakowa dostępna dla Android i iOS (iPhone) – to rozbudowany i użyteczny przewodnik po najciekawszych miejscach Krakowa, z dołączonymi informacjami na temat dostępności obiektów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz udogodnień oferowanych osobom z problemami ze wzrokiem lub słuchem. Turystyczna aplikacja mobilna, stworzona z myślą o turystach poszukujących kompleksowej informacji na temat Królewskiego Miasta – przekazanej w prosty, czytelny i ciekawy sposób.

Magiczny Kraków

W module „Miejsca” można łatwo wyszukać opis, zdjęcie oraz informacje teleadresowe na temat konkretnego obiektu. Baza obiektów została podzielona na trzy części: w zakładce „Zwiedzanie” znajdują się opisy krakowskich zabytków oraz terenów zielonych. „Oferta kulturalno-rozrywkowa” mieści bazę krakowskich muzeów, teatrów i innych miejsc dających możliwość spędzenia wieczoru w ciekawy sposób. Moduł „Informacje praktyczne” zawiera hotele, lokale gastronomiczne, a także szereg praktycznych wskazówek pomocnych turyście podczas pobytu w Krakowie. Z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu zamieszczono np. informacje o wypożyczalniach wózków inwalidzkich, taksówkach dla osób z niepełnosprawnościami lub o tym, gdzie osoby poruszające się na wózkach znajdą przystosowaną dla siebie toaletę, aptekę, sklep spożywczy. Każdy przyjezdny na pewno skorzysta też z informacji o środkach transportu, bazarach, parkingach strzeżonych, statkach wycieczkowych i wielu innych.

Atrakcje turystyczne zostały pogrupowane w dziewięć tras, stanowiących propozycję zwiedzania według konkretnego klucza. Wybraną trasą poprowadzi użytkownika ślad GPS. Ulubione miejsca i trasy można przechowywać w prywatnym schowku (Planer).

Moduł „Informacje” pozwala zdobyć podstawową wiedzę na temat Krakowa, jego historii, ciekawostek z życia miasta, a także współczesnego funkcjonowania dawnej stolicy Polski. Znajduje się tu również lista najważniejszych imprez cyklicznych odbywających się w Krakowie oraz kalendarium bieżących wydarzeń.

Aplikacja działa w trybie offline po pobraniu danych w zakładce „Ustawienia”. Niektóre elementy, w tym aktualizacja danych, wymagają połączenia z Internetem.

Facebook

Wykorzystujemy pliki Cookies. Czytaj więcej

internet explorer

Sprawdź jeszcze

Baza Wiedzy WSPORNIKA

Baza wiedzy

Artykuły, filmy instruktażowe oraz infografiki, które pomogą opiekunom faktycznym w codziennej pielęgnacji osoby niesamodzielnej.

Odwiedź Bazę Wiedzy
Aktualności

Aktualności

Bądź na bieżąco! Sprawdź informacje na temat organizowanych w Krakowie wydarzeń.

Sprawdź Aktualności
Organizacje pomocowe

Organizacje pomocowe

Dane teleadresowe organizacji pomocowych w Krakowie (policja, MOPS, Straż Miejska itd.)

Przejdź do listy Organizacji
Formularze

Formularze do pobrania

Zmiany w przepisach? Sprawdź aktualne procedury postępowania i pobierz potrzebne formularze.

Przejdź do Formularzy