Wróć do listy aktualności

Karta Krakowska – 20% zniżek dla mieszkańców miasta Kraków

W ramach programu „Karta Krakowska”, stworzony zostanie system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. W pierwszej kolejności planuje się wprowadzenie 20% zniżek związanych z zakupem biletów okresowych komunikacji miejskiej, a także biletów wstępu do miejskich muzeów oraz galerii. Zniżki obowiązywać będą od 1 sierpnia 2018 r.l

Warunki

Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są osoby spełniające co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • Są zameldowane na pobyt stały na terenie miasta,

  • Rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie miasta, ze wskazaniem miasta jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to, czy osoby te osiągają dochód.

Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są także dzieci osób, o których mowa powyżej – w wieku do 18 roku życia, oraz osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych – w wieku do 18 roku życia, wychowawcy oraz dyrektorzy tych placówek. Karta będzie ważna przez okres jednego roku – licząc od dnia jej uzyskania, tj. od dnia pozytywnej weryfikacji kompletnego wniosku.Wnioski o Kartę Krakowską można składać w formie elektronicznej oraz w formie papierowej, od 1 lipca 2018 r. Wnioski będzie można składać przez stronę internetową www.kk.krakow.pl oraz w Punktach Sprzedaży Biletów lub innych wskazanych punktach dystrybucji Karty Krakowskiej. Do wniosku należy dołączyć aktualną fotografię, opisaną imieniem i nazwiskiem wnioskodawcy. Zdjęcie można również załączyć jako plik graficzny.

Facebook

Wykorzystujemy pliki Cookies. Czytaj więcej

internet explorer

Sprawdź jeszcze

Baza Wiedzy WSPORNIKA

Baza wiedzy

Artykuły, filmy instruktażowe oraz infografiki, które pomogą opiekunom faktycznym w codziennej pielęgnacji osoby niesamodzielnej.

Odwiedź Bazę Wiedzy
Aktualności

Aktualności

Bądź na bieżąco! Sprawdź informacje na temat organizowanych w Krakowie wydarzeń.

Sprawdź Aktualności
Organizacje pomocowe

Organizacje pomocowe

Dane teleadresowe organizacji pomocowych w Krakowie (policja, MOPS, Straż Miejska itd.)

Przejdź do listy Organizacji
Formularze

Formularze do pobrania

Zmiany w przepisach? Sprawdź aktualne procedury postępowania i pobierz potrzebne formularze.

Przejdź do Formularzy